Zadzwoń+48 12 376 83 98+48 608 399 775
pl

Parapety zewnętrzne i wewnętrzne to ważny element wykończenia okna. O ich funkcjonalności, trwałości i urodzie decyduje materiał, z jakiego są zrobione, oraz prawidłowy montaż.

Zewnętrzne muszą być zrobione z materiałów nienasiąkliwych i odpornych na warunki atmosferyczne (opady, wysokie i niskie temperatury oraz nasłonecznienie). Wewnętrzne mogą być mniej wytrzymałe, lecz gustowne.

Najistotniejszą częścią parapetów jest ich prawidłowe zamontowanie. Prawidłowo zamontowane parapety powinny mieć niewielki spadek pozwalający na swobodne spływanie wody. Jeśli parapet zostanie założony nieprawidłowo to woda spływać będzie w stronę okna, co może powodować utratę szczelności.

Bardzo istotny jest również materiał z którego wykonane zostały parapety. Najbardziej wytrzymałe parapety zrobione są z takich materiałów jak marmur czy kamień, niezwykle popularne w ostatnich latach niezwykle popularne stały się też parapety z metalu i aluminium. Ten typ parapetów jest niezwykle odporny na działanie sił zewnętrznych i atmosferycznych.

W dzisiejszych czasach parapety są pewnego rodzaju wizytówką domu. Dobrze wyglądające parapety sprawiają, że dom wygląda na zadbany. Jednym z największych plusów nowoczesnych parapetów jest fakt, że mogą one występować w wielu różnych kolorach i kształtach. Dzięki temu możliwe jest dobranie parapetów idealnych do swoich potrzeb.