Zadzwoń+48 12 376 83 98+48 608 399 775
pl
flaga Uni Europejskiej
UNIA EUROPEJSKA

Okna plastikowe PCV i okna pasywne

Decydując się na zakup nowych albo wymianę starych okien kierujemy się nie tylko ich estetyką, ale również funkcjonalnością. Żeby nie ograniczać Państwa wyobraźni i umożliwić Wam stworzenie wyjątkowych kompozycji, nasze okna PCV mogą mieć dowolny kształt i kolor.

Poniżej umieszczamy garść podstawowych informacji technicznych, które pomogą Państwu wybrać okna idealnie dopasowane do Waszych oczekiwań. Zapraszamy do zapoznania się z funkcjonalnymi systemami okien PCV renomowanej firmy GEALAN.

Okna plastikowe PCV i okna pasywne

Poniżej przedstawiamy kilka systemów okiennych, które dzięki swojej innowacyjności cieszą cię ogromną renomą. Profile GEALAN mają doskonałe właściwości termoizolacyjne, dlatego proponujemy montaż nawiewników, aby zapobiec tworzeniu się grzyba i pleśni. Można dodatkowo zastosować opatentowany system wentylacji GECCO (GEALAN CLIMA CONTROL).

Zastosowanie małej, inteligentnej klapki zapewni regulowaną wymianę powietrza zewnętrznego i wewnętrznego, poprawiając w ten sposób klimat pomieszczenia i komfort mieszkania – więcej szczegółów znajdą Państwo w zakładce ROLETY / DODATKI. Doskonałym uzupełnieniem naszej oferty okien są drzwi PCV dostępne w kolorach palety RAL bądź okleinach drewnopodobnych.

Najlepsze okna PCV oraz okna pasywne

Wybór odpowiednich okien to jedna z najważniejszych decyzji podczas budowy lub remontu domu. Od ich jakości nie zależy wyłącznie wygląd i wygoda użytkowania, ale także funkcjonalność, bezpieczeństwo i oszczędność na późniejszych rachunkach. Decydując się na zakup nowych albo wymianę starych okien kierujmy się więc nie tylko ich estetyką, ale przede wszystkim zaletami i wadami materiałów, z jakich są wykonane.

Korzyści z montażu okien PCV

Warto przede wszystkim zaznaczyć, że okna plastikowe są najczęściej tańsze od tych drewnianych, lub aluminiowych. Wybierając tego rodzaju okna możemy zaoszczędzić nawet 30-50%. To jednak tylko jedne z wielu zalet, jakimi wyróżniają się okna z zrobione tego materiału, na tle konkurencyjnych. Są one bowiem również niezwykle wytrzymałe i prawidłowo zamontowane mogą służyć przez dekady.

Charakteryzują się również doskonałą szczelnością i izolacją termiczną – skutecznie chronią nasze mieszkanie przed utratą ciepła. To kolejna – po cenie – oszczędność w przypadku wyboru okien z tworzywa sztucznego. W trakcie zimy i skrajnych temperatur możemy zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy na ogrzewaniu i rachunkach za prąd wybierając te okna. Cechują się również dobrą izolacją akustyczną. Ich niezaprzeczalną zaletą jest również łatwość w utrzymaniu. To materiał nie tylko wyjątkowo odporny na działanie promieni słonecznych, wiatru, deszczu i śniegu, ale również gwarantujący, że zabiegi pielęgnacyjne tych okien mogą ograniczać się w zasadzie tylko do czyszczenia ram za pomocą zwykłego płynu do mycia.

Odporne, trwałe i estetyczne – plastikowe okna PCV

Ramy okienne wykonane z tworzywa sztucznego stanowczno dominują na Polskim rynku. Ich zwolennicy często podkreślają ich atuty, które sprawiają, że są najczęściej wybieranym produktem z tej kategorii wśród konsumentów. Poza świetnymi parametrami technicznymi bardzo ważny jest także ich wygląd i ciekawy design. Warto pamiętać, że okna plastikowe nie muszą przybierać jedynie odcieni bieli, z którą większości z nas się kojarzą. Żeby nie ograniczać Państwa wyobraźni i umożliwić Państwu stworzenie swoich własnych wyjątkowych kompozycji, nasze okna PCV mogą mieć dowolny kształt i kolor.

Warto wymienić listę zalet okien PCV:

 • Odporne na działanie grzybów oraz owadów
 • Wysoka wytrzymałość na czynniki atmosferyczne
 • Dobra izolacja cieplna (bardzo szczelne)
 • Nie wymagają konserwacji (poza standardowym, regularnym czyszczeniem)
 • Ognioodporne – twarde PCV nie jest w stanie się zapalić
 • Ciężkie do zarysowania
 • Biel na długi czas
 • Łatwe w czyszczeniu
 • Atrakcyjne cenowo
 • Ekologiczne! Okna PCV poddawane są 100% recyklingowi

To ważne, by wybrać jak najlepsze okna PCV. Jest to jeden z najistotniejszych elementów naszego domu, a odpowiednio dobrane okna podkreślą jego charakter i będą świetną wizytówką. Jednocześnie powinny zapewniać bezpieczeństwo i skutecznie izolować od czynników zewnętrznych. Okna plastikowe zakupione na naszej stronie to gwarancja najwyższej klasy materiałów i satysfakcji z zakupu. Zachęcamy do przeglądnięcia oferty i zakupu najlepszych okien. Polecamy i życzymy zadowolenia z naszego produktu!

Specjalistyczne systemy sprawią, że korzystanie z okien będzie przyjemne i efektywne

Specjalistyczne systemy sprawią, że korzystanie z okien będzie przyjemne i efektywne

Zapraszamy również do zapoznania się z funkcjonalnymi systemami okien PCV renomowanej firmy GEALAN. Przedstawiamy kilka systemów okiennych, które dzięki swojej innowacyjności cieszą cię ogromną renomą. Profile GEALAN mają doskonałe właściwości termoizolacyjne, dlatego proponujemy montaż nawiewników, aby zapobiec tworzeniu się grzyba i pleśni. Można dodatkowo zastosować opatentowany system wentylacji GECCO (GEALAN CLIMA CONTROL).

Zastosowanie małej, inteligentnej klapki zapewni regulowaną wymianę powietrza zewnętrznego i wewnętrznego, poprawiając w ten sposób klimat pomieszczenia i komfort mieszkania – więcej szczegółów znajdą Państwo w zakładce ROLETY / DODATKI. Doskonałym uzupełnieniem naszej oferty okien są drzwi PCV dostępne w kolorach palety RAL bądź okleinach drewnopodobnych.

Okna PCV – pożądane cechy

Wiele osób często nie może zdefiniować, czego oczekuje od okien plastikowych, które mają zostać zamontowane w ich domach. Dlatego też warto zdefiniować swoje potrzeby, jeśli będziemy je znać będziemy mogli jasno określić nasze oczekiwania i na ich podstawie zdecydować jakie okna PCV będą idealne dla nas. Jest jednak kilka podstawowych potrzeb, które są powszechne dla każdej osoby chcącej zakupić okna plastikowe dla swojego domu.

Najlepsze cechy okien plastikowych

Przede wszystkim okna plastikowe powinny izolować nasz dom czy mieszkanie od wszelkich czynników zewnętrznych. Powinny one więc być bardzo szczelne, gdyż ochrona przed środowiskiem zewnętrznym nie oznacza jedynie osłony przed deszczem czy śniegiem. Okna stanowią barierę także dla potencjalnie groźnych czynników, takich jak: pyłki, które są niebezpieczne dla alergików, stolarka okienna chroni mieszkańców także przed smogiem, który jest szczególnie niebezpieczny dla małych dzieci.

Szczelność okien plastikowych jest jednym z najważniejszych czynników na jakie powinniśmy zwracać uwagę. Wysoka szczelność chroni nas nie tylko przed środowiskiem zewnętrznym, ale także tłumi hałas jaki występuje poza naszym domostwem, co znacznie zwiększa komfort przebywania w mieszkaniu.

Dodatkowo szczelność okien PCV ma wpływ na ich współczynnik zatrzymywania ciepła, czyli tak zwaną przenikalność cieplną. Odpowiednio wykonane, szczelne okna plastikowe nie powinny wypuszczać z naszego mieszkania zbyt wiele ciepła, jest to niezwykle istotne, gdyż pozwala na zmniejszenie rachunków za ogrzewanie i zużywanie mniejszej ilości energii.

Innymi bardzo ważnymi cechami oczekiwanymi od okien plastikowych są też współczynniki takie jak ilość przepuszczanego światła. Jeśli rozmiar przeszklenia będzie zbyt duży możemy być zmuszeni do zasłaniania okna w ciągu dnia, by uniknąć rażącego słońca, jeśli zaś przeszklenie będzie zbyt małe to pokój nie zostanie wystarczająco oświetlony w ciągu dnia i będziemy musieli posiłkować się sztucznym światłem. Rozmiar okien PCV jest również ważny z powodu tego, że okno powinno po otwarciu dostarczać do pomieszczenia odpowiedniej ilości powietrza. Co z kolei jest niezwykle istotne w lecie, podczas którego nasze mieszkania i domy niezwykle się nagrzewają co znacznie mniejsza komfort przebywania wewnątrz pomieszczeń.

Duża część klientów zwraca także uwagę na to by okna PCV, które mają znaleźć się w ich domach gwarantowały im bezpieczeństwo. Dlatego też często wybierane są specjalne plastikowe okna antywłamaniowe, które gwarantują, że dostanie się do mieszkania czy domu przez niepowołane osoby będzie znacznie utrudnione.

Są to najważniejsze cechy okien plastikowych na jakie powinniśmy zwracać uwagę podczas zakupu. W dużym skrócie dobre okno plastikowe powinno:

Bardzo dobrą metodą pozwalającą na szybki wybór jest uszeregowanie tych cech okien PCV od najważniejszej dla nas do najmniej ważnej. Jeśli będziemy tak przygotowani, to pracownik salonu będzie w stanie udzielić nam bardzo precyzyjnej rekomendacji.

Nasze systemy

 • S 9000
 • S 8000
 • Lumax
 • System ROTO NX
 • Galean Cubus
Kombisystem S 9000

Kombisystem S 9000

Nowoczesny Kombisystem S 9000 ma głębokość 83 mm. Łączy on zalety systemów z uszczelkami środkowymi i oporowymi. Odpowiednia głębokość ościeżnicy, skrzydeł i uszczelki, które osadzone są w trzech różnych płaszczyznach gwarantuje izolację cieplną na poziomie Uf = 0,92 W/ m2K.

Sprawia to, że okna wykonane zgodnie z tym systemem spełniają wymagania okien energooszczędnych.

Sposób zaprojektowania systemu Kombi pozwala na tworzenie eleganckich i nowoczesnych profili okiennych. Ramy i skrzydła o niewielkiej wysokości pozwalają na na uzyskanie dużych, atrakcyjnych wizualnie przeszkleń. Rowek okuciowy jest izolowany co zapewnia niezwykle dobrą pracę elementów okuciowych, nawet przy niskich temperaturach zewnętrznych. Ta izolacja jest również dobrą barierą akustyczną, chroniąc mieszkańców przed odgłosami aglomeracji i ruchu ulicznego. Pod ramą okienną została umieszczona stopka termiczna poprawiająca izolację cieplną profilu okiennego. Kombisystem jest kompatybilny z systemem S 8000 IQ plus. Jest to atrakcyjne dla producentów okienm gdyż pozwala na zmiejszenie kosztów magazynowych.

Kombisystem zaprojektowano tak by wykorzystywał on technologię STV® w najbardziej optymalny sposób. Technologia ta polega na sklejeniu szyby i skrzydła odpowiednią, dwustronną taśmą klejącą. Dzięki wykorzystaniu tej techniki okna są cieplejsze i komfortowe w użytkowaniu. Zastosowanie STV® i stali umożliwia budowę dużych elementów okiennych

kolory

acrycolor - kolory standardowe

 • DB703*

  numer artykułu; numer artykułu u dostawcy

 • RAL 7016

  numer artykułu; numer artykułu u dostawcy

 • RAL 9005

  numer artykułu; numer artykułu u dostawcy

okleiny RealWood

 • Realwood dąb skandynawski

  numer artykułu 13/23 3241306; numer artykułu u dostawcy 9.3241306 - 102200

 • Realwood dąb imbirowy

  numer artykułu 13/23 3078004; numer artykułu u dostawcy 3.0078004 - 102200

 • Realwood dąb amarantowy

  numer artykułu 13/23 3078008; numer artykułu u dostawcy 3.0078008 - 102200

 • Realwood dąb miodowy

  numer artykułu 13/23 3078007; numer artykułu u dostawcy 3.0078007 - 102200

 • Realwood RAL 9001

  numer artykułu 4564054; numer artykułu u dostawcy

 • Realwood RAL 9010

  numer artykułu 4564053; numer artykułu u dostawcy

 • Realwood RAL 7016

  numer artykułu 4364047; numer artykułu u dostawcy

 • Realwood RAL 7016

  numer artykułu 4364003; numer artykułu u dostawcy

 • Realwood RAL 6009

  numer artykułu 4364021; numer artykułu u dostawcy

 • Realwood RAL 5011

  numer artykułu 4364006; numer artykułu u dostawcy

okleiny standardowe

 • Mahoń

  numer artykułu 15/25; numer artykułu u dostawcy 9.2065 021 - 116700

 • Złoty dąb

  numer artykułu 12/22; numer artykułu u dostawcy 9.2178 001 - 116700

 • Orzech

  numer artykułu 10/20; numer artykułu u dostawcy 9.2178 007 - 116700

 • Antracyt Deko RAL 7016 strukturalny

  numer artykułu 13/23 701605; numer artykułu u dostawcy F4365003

okleiny pozastandardowe

 • Dąb ciemny (Eiche dunkel)

  numer artykułu 13/23 2052089; numer artykułu u dostawcy 9.2052 089 - 116700

 • AnTEAK

  numer artykułu 13/23 3241002; numer artykułu u dostawcy 9.3241002 - 119500

 • Jasny dąb

  numer artykułu 13/23 3118076; numer artykułu u dostawcy 9.3118 076 - 116800

 • Zielony Deko RAL 6005

  numer artykułu 13/23 600505; numer artykułu u dostawcy 6005 05 - 116700

 • Czerwony Deko RAL 3011

  numer artykułu 13/23 308105; numer artykułu u dostawcy 3081 05 - 116700

 • Szary Deko RAL 7035

  numer artykułu 13/23 725105; numer artykułu u dostawcy 7251 05 - 116700

 • Niebieski Deko RAL 5007

  numer artykułu 13/23 500705; numer artykułu u dostawcy 5007 05 - 116700

 • Antracyt Deko RAL 7016 gładki 2

  numer artykułu 13/23 7016097; numer artykułu u dostawcy F4367003

 • Kremowy Deko RAL 9001

  numer artykułu 13/23 137905; numer artykułu u dostawcy F4565054

 • Szary Deko RAL 7038

  numer artykułu 13/23 703805; numer artykułu u dostawcy 7038 05 - 116700

 • Douglas Fir

  numer artykułu 13/23 3069037; numer artykułu u dostawcy 9.3069 037 - 116700

 • Siena PN Noce

  numer artykułu 13/23 49237; numer artykułu u dostawcy F4363059

 • Ciemno-brązowy (Schwarzbraun) strukturalny

  numer artykułu 13/23 851805; numer artykułu u dostawcy 8518 05 - 116700

 • Ciemno-brązowy (Schwarzbraun) gładki

  numer artykułu 13/23 4367010; numer artykułu u dostawcy F4367010

 • Szary Deko RAL 7001

  numer artykułu 13/23 715505; numer artykułu u dostawcy 7155 05 - 116700

 • Czekoladowy brąz

  numer artykułu 13/23 887505; numer artykułu u dostawcy 8875 05 - 116700

 • Czerwony Deko RAL 3005

  numer artykułu 13/23 300505; numer artykułu u dostawcy 3005 05 - 116700

 • Zielony Deko RAL 6009

  numer artykułu 13/23 612505; numer artykułu u dostawcy 6125 05 - 116700

 • Daglezja letnia (Streifendouglasie)

  numer artykułu 13/23 3152009; numer artykułu u dostawcy 9.3152 009 - 116700

 • Granatowy Deko RAL 5011

  numer artykułu 13/23 515005; numer artykułu u dostawcy 5150 05 - 116700

 • Meranti

  numer artykułu 13/23 3162002; numer artykułu u dostawcy 9.3162 002-116700

 • Black Jet czarny gładki

  numer artykułu 13/23 4467062; numer artykułu u dostawcy F4467062

 • Szary sygnałowy Deko RAL 7004 gładki

  numer artykułu 7004083; numer artykułu u dostawcy 7004 05 - 808300

 • Deco RAL 7012 – Basalt Grey

  numer artykułu 701205; numer artykułu u dostawcy 7012 05 - 116700

 • Szary jedwabny Deko RAL 7044

  numer artykułu; numer artykułu u dostawcy F4365031

 • Czarno-niebieski Deko RAL 5004

  numer artykułu 500405; numer artykułu u dostawcy 5004.05 - 116700

 • Rustic oak

  numer artykułu 16/26 3214008; numer artykułu u dostawcy 9.3149 008 - 116700

 • Szczotkowany srebrny (Metbrush Silver)

  numer artykułu 13/23 4361002; numer artykułu u dostawcy F4361002

 • Szczotkowany mosiądz (Metbrush Messing)

  numer artykułu 13/23 4361007; numer artykułu u dostawcy F4361007

 • Zielony (Monumentengrün)

  numer artykułu 992505; numer artykułu u dostawcy 9925.05 - 116700

 • Deco RAL 7021 – Smooth Black Grey

  numer artykułu 7021097; numer artykułu u dostawcy 2.11.71.000042-809700

 • Szary beton Deko RAL 7023

  numer artykułu 702305; numer artykułu u dostawcy 7023 05 - 116700

 • Orzech włoski

  numer artykułu 13/23 4252042; numer artykułu u dostawcy F4363042

 • Deko RAL 9003 - Brylantowo-biały (Brillantweiss)

  numer artykułu 13/23 4565057; numer artykułu u dostawcy F4565057

 • Dąb bielony (Sheffield Oak Light)

  numer artykułu 13/23 4563081; numer artykułu u dostawcy F4563081

 • Orzech naturalny

  numer artykułu 13/23 4252041; numer artykułu u dostawcy F4363041

 • Wiśnia

  numer artykułu 13/23 4252043; numer artykułu u dostawcy F4363043

 • Dąb bagienny

  numer artykułu 18/28; numer artykułu u dostawcy 9.3167 004 - 116700

 • Sosna górska

  numer artykułu 13/23 3069041; numer artykułu u dostawcy 9.3069 041 - 116700

 • Biały Deko RAL 9010

  numer artykułu 13/23 915205; numer artykułu u dostawcy F4565053

 • Szary kwarcowy Deko RAL 7039

  numer artykułu 13/23 703905; numer artykułu u dostawcy 7039 05 - 116700

 • Winchester XA

  numer artykułu 13/23 49240; numer artykułu u dostawcy 9.0049240 -114800

 • Platinum Bronze

  numer artykułu 13/23 1293714; numer artykułu u dostawcy 9.1293 714 - 119501

Zalety okien

 • Odporne na działanie grzybów oraz owadów
 • Wysoka wytrzymałość na czynniki atmosferyczne
 • Dobra izolacja cieplna (bardzo szczelne)
 • Nie wymagają konserwacji (poza standardowym, regularnym czyszczeniem)
 • Ognioodporne – twarde PCV nie jest w stanie się zapalić
 • Ciężkie do zarysowania
 • Biel na długi czas
 • Łatwe w czyszczeniu
 • Atrakcyjne cenowo
 • Ekologiczne! Okna PCV poddawane są 100% recyklingowi

Bezpłatny pomiar i wycena -

Zadzwoń i umów się!