Estetyka oraz prawidłowa pielęgnacja okien aluminiowych
Zniszczonych okien tego rodzaju nie można odnowić, podobnie, jak okien z tworzywa sztucznego. Jednak aluminiowe ramy posiadają wysokie właściwości estetyczne – mogą mieć rozmaite kształty i kolory. Stwarza to olbrzymie pole manewru architektów, a ich malowanie, również odbywa się w nieskomplikowany sposób. O okna aluminiowe należy jednak w miarę dbać. Powinno się czyścić je przynajmniej trzy razy rocznie zwykłą, miękką szmatką i wodą z dodatkiem środków do mycia okien. Do ich konserwacji można również stosować środki konserwujące do powierzchni aluminiowych.
Do konserwacji okien aluminiowych można wykorzystać także środki do konserwacji karoserii samochodowych, nie można za to stosować kwasów, czy też środków będących roztworami kwasów. Nie powinno się także używać rozpuszczalników takich jak aceton czy też alkohol. Częstsze mycie jest zalecane w miejscach o dużej wilgotności powietrza np. nad morzem oraz tam, gdzie występuje większe niż przeciętne stężenie zanieczyszczeń w powietrzu, czyli np. w pobliżu fabryk, elektrowni itd.
Aluminiowe ramy okienne to nie tylko elegancja, prestiż i nowoczesność, ale również wysoka funkcjonalność codziennego korzystania, bezpieczeństwo i oszczędność. Tego rodzaju okna stają się coraz popularniejsze i zachęcamy do zamontowania ich u siebie w domu lub biurze. Nie tylko będą świetnie wyglądały, ale sprawdzą się również, jako wyjątkowo trwały i elastyczny materiał oraz będą doskonałym wyborem spośród innych typów okien, który sprawi, że nie będziemy musieli przejmować się ich wymianą przez lata.
Okna aluminiowe są całkowicie odporne na pleśń, grzyby oraz nie porastają mchem. Są one więc świetnym rozwiązaniem dla osób narażonych na choroby układu oddechowego oraz astmatyków. Również fakt, że zniszczonych okien nie można naprawić nie jest zbyt wielkim problemem, gdyż okna aluminiowe charakteryzują się na tyle dużą wytrzymałością, że uszkodzenia występują naprawdę rzadko. Okna aluminiowe są również odporne na korozję. Odporność tą nabywają podczas procesu malowania proszkowego lub anodowania, czyli procesu wytworzenia na powierzchni metalu powłoki z tlenku glinu.