Zadzwoń+48 12 376 83 98+48 608 399 775
pl

Akcesoria okienne to zbiór produktów, które towarzyszą oknom. Mają one wiele różnych przeznaczeń. Mogą być zarówno czysto estetyczne, jak również mieć realny wpływ na to jak dobrze sprawować się będą profile okienne. Dlatego też wybór odpowiednich akcesoriów okiennych jest tak istotny. Podczas ich wyboru należy kierować się przede wszystkim swoim własnym gustem, tym jak bardzo pasować będą one do elewacji i wystroju pokoju oraz osobistymi preferencjami dotyczącymi bezpieczeństwa.

 

Akcesoria okienne – estetyczny i atrakcyjny wygląd profili okiennych

W naszej ofercie znajduje się wiele akcesoriów okiennych, których głównym zadaniem jest sprawienie by okna były estetyczne i doskonale prezentowały się w połączeniu z elewacją i wystrojem mieszkania. Do tego typu akcesoriów należą przede wszystkim system Acrylcoloru i oferowana przez nasz paleta oklein. Dzięki ich zastosowaniu profile okienne mogą mieć niemal dowolny kolor. Do najbardziej popularnych należą oklein, które swoim wyglądem symulują drewno. Dzięki nim okna świetnie komponują się z całością mieszkania i elewacji.

Podczas wyboru tego rodzaju akcesoriów okiennych niezwykle ważne jest by dobrać kolor okien w taki sposób by komponował się on z resztą pomieszczenia, nawet jeśli zmienimy kolor ścian czy elewacji. Należy pamiętać, że niemożliwe będzie zmienienie oklein czy pokrycia Acrylcolorem po montażu profili okiennych.

 

Akcesoria okienne wpływające na bezpieczeństwo

Istnieje wiele różnych akcesoriów okiennych wpływających na bezpieczeństwo jakie zapewniają nam profile okienne. Do najważniejszych należą szyby. Zbicie szyby jest jednym z najpopularniejszych sposobów na dostanie się do czyjegoś domu. Dlatego wybór specjalnych szyb antywłamaniowych jest świetną decyzją jeśli chcemy zadbać o bezpieczeństwo swoje, domowników i swojego domostwa.

Szyby można chronić także w inny sposób, idealnymi akcesoriami okiennymi do ochrony szyby są żaluzje i rolety. Jest to jeden z najstarszych sposobów na zabezpieczenie przeszklenia znajdującego się w profilach okiennych. Żaluzje i rolety chronią szyby nie tylko przed wybiciem, ale także przed zarysowaniem oraz innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Bardzo istotny dla bezpieczeństwa jest także wybór odpowiednich klamek. Specjalne klamki antywłamaniowe uniemożliwią podważenie okna i dostanie się do środka w ten sposób. Oczywiście największe bezpieczeństwo osiągniemy dzięki połączeniu kilku środków bezpieczeństwa.

 

Wyjątkowe akcesoria okienne – dodatkowa wygoda

Ostatnim rodzajem akcesoriów okiennych są te, które nie wpływają na wygląd i bezpieczeństwo profili okiennych. Do tej grupy należą między innymi parapety, które są niezbędne by okno było prawidłowo osadzone, jednocześnie prawidłowo dobrany parapet chronił będzie okno przed zbierającą się wilgocią.

Do takich akcesoriów okiennych należą także nawiewniki. Zamontowanie nawiewnika w oknach pozwala na dopływ świeżego powietrza do mieszkania nawet przy zamkniętych oknach. Nowoczesne nawiewniki wyposażone są w filtry, które skutecznie wychwytują wszelkiego rodzaju pyłki i inne zanieczyszczenia znajdujące się powietrzu. Są więc one świetnym rozwiązaniem dla alergików i osób o wrażliwych drogach oddechowych. Dodatkowo zamontowanie nawiewników pozwala na ograniczenie ilości pary osadzającej się na oknach, jak również skracają one czas potrzebny na wysuszenie okien po ich umyciu.