Zadzwoń+48 12 376 83 98+48 608 399 775
pl

28 maja 2020

Okna PCV a inne materiały. Porównanie

Najlepsze parametry termoizolacyjne - okna drewniane a okna PCV


Okna PCV Kraków w stosunku do drewna i aluminium posiadają najlepsze właściwości izolacyjne. Plastik świetnie zatrzymuje ciepło dzięki nowoczesnej strukturze wewnętrznej, która zapobiega powstawaniu mostków termicznych. To materiał szczególnie wytrzymały na uszkodzenia, niewymagający konserwacji, co jest szczególnie komfortowe przy późniejszej eksploatacji. Ponadto okna PCV wpływają pozytywnie na estetykę pomieszczenia i choć najbardziej popularne są w kolorze białym, dostępne są produkty z szerokiej palety barw, dzięki czemu możliwa jest różnorodna aranżacja wnętrz.

Szczelność i akustyka w przypadku okien drewnianych i plastikowych


Drewno, plastik i aluminium, mimo tak skrajnie różnej struktury wewnętrznej przy wyposażeniu w te same szyby i okucia, zapewniają zbliżone parametry akustyczne i charakteryzuje je podobna szczelność. Różnice pojawiają się w momencie, gdy drewno nie jest prawidłowo konserwowane, gdzie po latach użytkowania w miejscach uszkodzeń mogą gromadzić wilgoć. W przypadku okien PCV nie ma takiego ryzyka. Oczywiście problem ten dotyczy tylko okien zaniedbanych i nieprawidłowo użytkowanych.

Kształt i rozmiar


Niestety okna drewniane są trudne w obróbce, dlatego dostępne są w ograniczonych kształtach i rozmiarach. O wiele lepiej na tym polu wypada plastik, który pozwala na tworzenie bardziej skomplikowanych konstrukcji dostosowanych do indywidualnych oczekiwań klienta. Okna aluminiowe są najmniej popularne, aczkolwiek bardzo stabilne. Obecnie na rynku niekwestionowanym liderem są okna PCV, dzięki czemu koszt ich produkcji utrzymuje się na niskim poziomie. Cena okien plastikowych w porównaniu do drewnianych odpowiedników może być wielokrotnie mniejsza, co zachęca wiele osób do ich zakupu.  Należy pamiętać o tym, że okna to inwestycja na lata, dlatego warto korzystać z usług renomowanych producentów.