Zadzwoń+48 12 376 83 98+48 608 399 775
pl
flaga Uni Europejskiej
UNIA EUROPEJSKA

Profile okienne wykonane w technice acrylcoloru nadają elewacjom unikalny wygląd. Domy mieszkalne zyskuje dzięki temu wyjątkowy, elegancki wygląd.

Profile okienne acrylcolor powstają w wyniku procesu znanego jako koekstruzja. Podczas niego dwa surowce PCV i szkło akrylowe zostają ze sobą zespolone nierozerwalnym wiązaniem.

Powstająca kombinacja – biały podkład pokryty kolorową warstwą akrylu wykazuje walory obu materiałów.

Profile okienne wykonane w technologii acrylcolor są niezwykle atrakcyjne wizualnie. Ich cechą charakterystyczną jest jednolita gładka powierzchnia, która jest odporna na wszelkie czynniki atmosferyczne. Technologia acrylcoloru jest zdecydowanie trwalsza niż inne metody barwienia okien. Wynika to ze sposobu produkcji okien acrylcolorowych.

Powierzchnia acrylcoloru jest znacznie trwalsza niż ta wykonana przy użyciu tradycyjnych technik. Profile acrylcolor znacznie wolniej się starzeją i trudniej ulegają zarysowaniu, a zarysowania które powstaną mogą zostać w łatwy sposób usunięte. Profile acrylcolor są odporne na działanie promieniowania UV, więc w przeciwieństwie do profili wykonanych z PCV nie zblakną od nieustannej ekspozycji na światło słoneczne.

Dodatkowym plusem profili okiennych wykonanych w technologii acrycolor jest fakt, że są one odporne na działanie wysokich temperatur, sprawia to, że nawet w trakcie największych upałów można mieć pewność, że stolarka okienna zamontowana w naszym domu nie ulegnie żadnej deformacji. W trakcie wyboru okien domowych warto jest więc rozważyć okna acrylcolor.

Zalety Acrylcoloru

Korzyść

Wierność kolorów

Akryl to niesłychanie odporny materiał. Od wielu lat stosowany jest w przemyśle motoryzacyjnym. Nawet po latach oddziaływania na niego różnych czynników zewnętrznych utrzymuje on swój kolor. Sprawia to, że nawet w wypadku wymieniania okna etapami różnice kolorystyczne są niezwykle trudne do zauważenia.

Korzyść

Łatwość pielęgnacji

Okna wykonane w technice acrylcoloru jest niezwykle łatwo utrzymać w czystości, dodatkowo niemal nie wymagają one konserwacji. Czyszczenie tego rodzaju okien nie wymaga specjalnych detergentów. Nie generują one także większych kosztów w przypadku remontu.

Korzyść

Odporność na zarysowania

Stopienie PCV i akrylu w wyniku procesu koekstruzji sprawia, że okna wykonane w technice acrylcolor są niezwykle wytrzymałe, posiadają gładką, nieporowatą powierzchnię o matowym odcieniu. Okna tego typu są bardzo odporne na rysowanie, kurz i brud.

Korzyść

Wysoki refleks

Biała powierzchnia podkładu acrylcoloru jest niezwykle skuteczna w odbijaniu większości promieni słonecznych. Przepuszczane jest wyłącznie promieniowanie podczerwone co pozwoliło na
znaczne ograniczenie nagrzewania się profilu okiennego. Dzięki temu różnice w nagrzewaniu się białych i ciemnych profili są trudne do zaobserwowania.

Korzyść

Stuprocentowy recykling

Okna wykonane w technice acrylcoloru są niezwykle ekologiczne gdyż można poddawać je recyklingowi. Materiał wraca do obiegu, stare okna są czyszczone, po czym wykonuje się z nich granulat. Tworzywo powstałe w wyniku takiej obróbki można wykorzystać do tworzenia nowych produktów

Korzyść

Proces koeskstruzji

Koestruzja jest rodzajem obróbki termicznej. W wyniku działania temperatur białe płynne PCV, łączone jest z topliwem acrylowym w sposób nierozerwalny. Szkło acrylowe, które zostało rozprowadzone na powierzchni wystawiane jest na oddziaływanie światła, deszczu, słońca, śniegu.Następnie dwukolorowy profil acrylcolor opuszcza dyszę ekstrudera. Działanie koestruzji niezwykłą trwałość koloru. Proces Koestruzji stosowany jest od 40 lat.

Proces koekstruzji

W trakcie procesu termicznego podkład składający się w tym stanie obróbki z białego, płynnego topliwa PVC, łączony jest w sposób nierozerwalny z płynnym topliwem z acrylu. Równomiernie rozprowadzone na powierzchni profilu szkło acrylowe, w gotowym oknie wystawione jest na działanie słońca, światła, deszczu i śniegu.

Dwukolorowy już profil acrylcolor opuszcza dyszę ekstrudera. Proces koekstruzji gwarantuje niezrównaną trwałość koloru. Nawet w przypadku etapowej wymiany jednostek okiennych w jednym i tym samym budynku różnice kolorystyczne, także po latach, są niemal niezauważalne.

Koekstruzja stosowana jest w GEALAN od 1980 roku.